Ako sme natáčali reportáž do TA3

6. júla 2023

Lepší dátum na natáčanie ani nemohol byť. Trinásteho! Presne 13. júna, ešte že to nebol piatok, ale utorok. V tento deň sme sa vo firme venovali niečomu úplne inému než zvyčajne. Všetko sa doslova „točilo“ okolo CDESKU, o ktorom hovoríme, ktorý prezentujeme a chceme dať o ňom vedieť tým, ktorým by mohol uľahčiť prácu. Práve reportáž do relácie Svet technológií Televízie TA3 je na to vhodný formát. Samozrejme, predtým sme sa venovali podkladom o CDESKU, dávali dokopy informácie pre scenár. Presne 13. júna ráno k nám prišiel redaktor a moderátor, profesionál Ľubo Straka s kolegom kameramanom a bol z toho celý filmovací deň. Museli sme sa – hlavne oni – poriadne obracať, aby všetko naplánované stihli.

V elegantných košeliach a oblekoch sa pred kamerami vynímali náš CEO Miro i obchodný manažér Martin. Snažili sa o CDESKU povedať to najdôležitejšie a hlavne jednoducho. To je niekedy veľký problém, ak vieš hovoriť o CDESKU hodiny a máš to povedať do minútky. Potichu sme sledovali, ako im to ide, veď na ich vstupoch bola založená celá reportáž…Kvôli ilustračným záberom sa muselo vo firme trochu poupratovať, napísať kódy na flipchart, variť viac kávy a pripraviť „poradu“ len pre kamery. Ešte natočili vstupy moderátora v exteriéroch, čiže pred firmou a išli sme za našimi dlhoročnými klientami, ktorí ochotne súhlasili s natáčaním.

Ing. Martin Ondrášik CDESK
Obrázok: Náš obchodný manažér Ing. Martin Ondrášik pripravený na natáčanie
Miroslav Jombík CDESK
Obrázok: CEO Ing. Miroslav Jombík pri prípravách pred kameru

Najprv do spoločnosti Aplhaset, do dielne plnej špeciálnych plotrov na tlačenie plagátov a skladom farebných roliek, čo bolo pre kameru krásne prostredie. Tlačenie plagátu výrazných farieb zaujalo najmä nás, laikov. Majiteľ spoločnosti Milan Plechlo hovoril o našej dlhodobej spolupráci i využití CDESKU, ktorý im vo firme ušetril množstvo času i procesov. Využívajú viaceré moduly, na evidenciu strojov a zariadení, plánovanie údržby, ale aj fakturáciu.

Ing. Milan Plechlo CSc.
Obrázok: Ing. Milan Plechlo CSc. za firmu ALPHASET

Podpredsedníčka predstavenstva spoločnosti Seyfor Zuzana Zajičková nás privítala v super moderných kancelárskych priestoroch, kde pracuje jedna z najrýchlejšie rastúcich spoločností Slovenska i Česka…V rozhovore uviedla, že na oddelení zákazníckej podpory vďaka CDESKU je až 50% všetkých procesov digitalizovaných a veľa ďalšieho zaujímavého.

Zuzana Zajíčková Seyfor
Obrázok: Podpredsedníčka predstavenstva Zuzana Zajíčková za firmu Seyfor

Tak takéto bolo zákulisie nášho natáčania magického 13. júna…Aká je z toho reportáž pozrite si tu.