Vlastný CDESK server si nainštalujete už aj sami

10. septembra 2022

Vlastný CDESK server si nainštalujete už aj sami

Používatelia CDESKu preferujúci vlastný On-Premises server už majú možnosť nainštalovať si server samy. Na našom webe sme zverejnili inštalačný balík, vďaka ktorému si CDESK pohodlne nainštalovať na svojom serveri. Podporu už budete potrebovať už len pri potvrdení licencie a pri aktivácii vzdialeného updatovania. Inštalačný balík nájdete na download stránke. Prikladáme k nemu aj podrobný návod. Pre čo najjednoduchšie zvládnutie inštalácie sme pre vás taktiež pripravili inštruktážne videá.

Okrem samotnej inštalácie sa v návode dozviete ako si vytvoriť virtuálny server, ako nainštalovať operačný systém Rocky Linux so základom CDESK/CM servera. V návode nájdete postup k nastaveniam domény, certifikátov, mailov.

Návod končí úvodnými nastaveniami v rámci aplikácie, ako je vytvorenie administrátora pre vaše CDESK prostredie a základné vizuálne úpravy. Napríklad nastavenie loga, alebo zmena pozadia prihlasovacej obrazovky. 

Aby ste dostávali aktualizácie, je potrebné pripojiť váš server do nášho repozitáru Azure DevOps prevádzkovaného v našom prostredí On-Premises. K tomuto úkonu je potrebné, aby ste jednorazovo sprístupnili pre našich pracovníkov váš server cez SSH konzolu na približne 10 minút. Pripojenie môže byť sprostredkované aj cez zdieľanie vašej obrazovky s SSH konzolou.

V prípade, že by ste sa stretli s akýmkoľvek problémom, neváhajte kontaktovať našu podporu.