CDESK na stupni víťazov behu Od Tatier k Dunaju

4. septembra 2023

Od soboty 19. do nedele 20. augusta 2023, z Jasnej do Bratislavy, sa znovu bežal jedinečný štafetový beh Od Tatier k Dunaju. Tak trochu „naša“ kapitánka tímov ROMI RUN a bežkyňa telom i dušou Romana Komárňanská vníma športové podujatie naprieč Slovenskom takto: „Tento beh prináša plno zážitkov, spomienok, nových priateľstiev. Ale, priznám sa, je to ,,rozbíjačka” a preto sa treba zmieriť s tým, že únava pretrváva aj niekoľko týždňov, pretože regenerácia, spánok, správna výživa i hydratácia je počas neho problematická.“ 

Na stupienok víťazov sa postavila s tímom ROMI RUN ŽENY A, v tričkách s logom CDESK a podporou našej spoločnosti Inova Logic. Tá smerovala do športového oblečenia pre všetkých ROMI bežcov, stanov na prenocovanie i ubytovanie tímov deň pred štartom behu v Jasnej. Tímy s názvom ROMI boli tri: „Nerada používam moje tímy, my spoločne sme v tomto 11. ročníku vytvorili tri tímy, čo znamená 36 bežkýň a bežcov. To, že sme všetci prišli v zdraví do cieľa, to je pre mňa väčšie víťazstvo ako víťazstvo samotné,“ dodala Romana. 
Tohtoročný beh Od Tatier k Dunaju absolvovala už po piaty raz a po jeho skončení vždy vyhlási, že nikdy viac. Pretože odbehnúť 345 km štafetovým spôsobom, keď každý musí zvládnuť tri úseky či prší, je horúco, noc, alebo má krízu, znamená mimoriadne náročné dva dni. Zväzujúci je pocit, že každý beží nielen za seba, ale aj za všetkých ostatných. Problémy počas behu majú však všetci spoločne, aj tí najlepší: bolesť celého tela, žalúdočné problémy, strach z nočného úseku, z extrémneho tepla,… Ale nakoniec výbornej atmosfére behu väčšina z nich neodolá. A vyzerá to tak, že o rok bude na štarte aj Romana a znovu nadchne svojich priateľov bežcov. 
Tento ročník bol pre ROMI tímy výnimočný! ROMI RUN ŽENY A vyhrali vo svojej kategórii, ŽENY B skončili na 4. mieste a ROMI RUN MUŽI sa umiestnili na 6. mieste vo veľmi tvrdej konkurencii. A to zo 191 tímov, ktoré už tradične prekonávajú sami seba v nonstop behu naprieč Slovenskom.