KONFIGURAČNÁ DATABÁZA, CMDB - ÚVODNÝ PREHĽAD

Evidencia všetkých vašich položiek v používateľsky konfigurovateľnej databáze.

Silný nástroj s vysokou hodnotou

Vytvoriť kompletnú databázu položiek firmy, so všetkými potrebnými detailmi a väzbami, je oriešok aj pre tím IT špecialistov. Ak to aj zvládnu, ľahko sa môže stať, že štruktúra bude čoskoro potrebovať úpravy, pribudnú nové typy položiek či nové údaje. Toto všetko robí z programovania kvalitnej databázy drahú a časovo náročnú záležitosť.

Druhou možnosťou je využitie CDESKu, ktorý Vám konfiguračnú databázu (Configuration Management Database – CMDB), spĺňajúcu uvedené kritériá, ponúka.

Všetky položky ako na dlani. Tak detailne, ako potrebujete.

CMDB je pokročilou evidenciou všetkých položiek, pomocou ktorých poskytujete Vaše služby. Položky, kdekoľvek umiestnené, máte ako na dlani – počítače, stroje, akékoľvek zariadenia, budovy, prevádzky, pracovné miesta a všetko ostatné. Spolu s dokumentáciou, zmluvami, históriou opráv a ďalšími informáciami, ktoré chcete o objektoch evidovať. Okrem toho, objekty môžete naviazať na iné elementy Vášho podnikania – požiadavky, plánovanie práce, SLA/SLO atď.

Projektujte si databázu na mieru

Unikátnou prednosťou CDESK konfiguračnej databázy je jej flexibilita. Žiadne obmedzenia na preddefinované šablóny a vopred naprogramované políčka. Máte možnosť vytvárať vlastné skupiny a typy objektov, vlastné polia. Môžete nastavovať oprávnenia, manažovať SLA a SLO, zvlášť pre každú skupinu či typ položiek. A to všetko bez akýchkoľvek znalostí programovania.

Bez databázového špecialistu si tak vytvoríte štruktúru dát, presne ušitú na mieru Vašej firme. To je sila, ktorá robí CDESK výnimočným.